22. aug. 2008

Augusti keskel saabus Eestisse meie teise aastavahetusprogrammi osaline – Mehhiko tüdruk Mariandrea Enriquez Estrada.

Külalise esimesed muljed Eestist on väga positiivsed. Väga meeldib talle meie rohelusest pakatav loodus (Mehhikos on rohelisega kitsas) ja inimesed on ka vastupidiselt eelinfole hoopis rõõmsameelsed ja avatud.
Mariandrea hakkab käima Tartu Descartes’i Lütseumi lõpuklassis ja suur eesmärk on aasta lõpuks iseseisvalt eestikeelse suhtlemisega hakkama saada.

Jõudu talle!

15. dets. 2008

Vahepeal on Mariandrea läbinud intensiivkeelekursuse Tartu Ülikooli juures ning tema arusaamine ja väljendusoskus eesti keeles on juba üsna rahuldaval tasemel. Üldistavalt tundub, et kõige raskem on täpitähtede hääldamine ning käänete paljusus, kergete killast pole ka väldetest aru saamine, rõhuasetused sõnadel ning lausete moodustamine sõnade õige järjekorraga. Aga olgem ausad, tihti on meil endilgi nende asjadega probleeme. Igatages on Mariandrea endiselt tahtmist täis ja loodetavasti kevadel on tema edusammud jällegi märgatavalt suuremad.

8. jaan. 2009

Mariandrea kolis oma teise vahetusperesse. Loomulikult kaasnesid sellega lahkumispisarad ja mehhiko tüdrukutele iseloomulikud ülevoolavad emotsioonid. Samuti uue kodu ja pere rõõmud-mured. Esimene nädal näitab igaljuhul, et Mariandrea on tubli tüdruk ja uues peres kohanemine on läinud kiirelt ja sujuvalt ning ka uue pere jaoks on 4-as laps kiirelt omaks võetud.

27.mai 2009

Vahetusaasta sai läbi ja Mariandrea sõitis koju Mehhikosse. Tüdruku kinnitusel oli Eestis veedetud aasta tema jaoks väga tulemuslik ning siit saadud kogemused, mälestused ja sõprussudemed jäävad teda saatma elu lõpuni. Samuti siinne uskumatult mitmekesine ja ilus loodus, elu esimesed talv ja lumi, esimene külmetushaigus, täielikult teistsugune kultuuriruum, mitmed reisid lähiriikidesse ja muidugi ka kodust eemal iseseisvalt elatud esimene aasta. Kõike see kokku lihtsalt ongi väga võimas elamus.

Mariandrea lisas ka, et Eesti kasvas siin oldud ajaga nii sügavale tema südamesse, et ta tuleb siia kindlasti veel. Samuti tänas ta südamest kõiki, kes tema siinolemisele kaasa aitasid ja meeldejäävaks tegid.

Edu talle kõrgkooli sisseastumiseksamitel ja õnnelikku tulevikku.