Rotary Noorsoovahetus

2014 / 2015 aastavahetus

Thamonwan Phamorn

Thamonwan Phamorn

2014 aastal tuli Tai Kuningriigist Eestisse Rotary Noorsoovahetuse korras aastaks õppima Thamonwan Phamorn, ehk suupärasemalt Ommy.

Esiti üsna uje ja vaikne Ommy on kenasti kohanenud.

Ommy õpib Miina Härma Gümnaasiumis, on seltsiv ja aktiivne ning meeleldi reisib ringi.

2013/2014 aastavahetused

Stella-Lotta Aria

Stella-Lotta Aria

2013 / 2014 aastal käis meie klubi kaudu aastavahetuses Mehhikos Stella-Lotta Aria.

Stella-Lotta jäi oma võõrsil veedetud aastaga väga rahule.

Stella-Lotta pidas ka blogi aadressil: http://stellalotta.tumblr.com/ 

Meie klubi võõrustas 2013 / 2014 aastal noormeest Kanadast – Erick Dykstra‘t.

Erick oli väga sõbralik ja seltsiv, leidis endale Eestist hulga sõpru ja veetis siin kenasti aega.

Tema blogi on aadressil: https://erickdykstra.wordpress.com

Erick Dykstra

Erick Dykstra

25. september 2012

2012 aasta suvel käis kaks neiut Tartust, Rotary klubide abiga, euroopat avastamas.
Marianne Haar käis ära pere-pere vahetuses Itaalias. See tähendab, et Marianne veetis mõned nädalad Itaalia peres ja siis võõrustas omakorda Itaalia perest pärit noort Eestis. Reis läks igati korda ja muljed olid head.
Maret Lind osales laagrivahetuses Slovakkias. Paarinädalane aeg jalgrattalaagris, mägedes, tõi ka mõned “kriimud käele”, aga see sai üle elatud ja nüüdseks on kõik korras.
Mõlemad neiud on kenasti tagasi oma perede juures ja mälestused nendest reisidest olid igati head.

10. september 2012

Sellel aastal on Tartu Toome klubi kaudu Eestist väljas, aastavahetuses, kaks õpilast.

Linda Paluteder

Linda Paluteder

Linda Paluteder – tema soovis juba eelmisel aastal minna, aga jäime dokumentide vormistamisega veidi hiljaks. Sel aastal sai kõik tehtud kiiresti ja korralikult ja edukalt. Tema soov oli minna Austraaliasse või Uus-Meremaale. Aga läks pisut teisiti.
Linda elab alates selle aasta augustist USA-s, Floridas. Käib seal koolis, on aktiivne ja tubli.
Linda peab oma tegemiste kohta blogi ja seal on lisaks juttudele ka palju pilte. Väga huvitav on jälgida tema tegemisi ja talle kaasa elada.
Linda blogi asub siin: http://lindafloridas.blogspot.com

Karl Harold Dembovski

Karl Harold Dembovski

Karl Harold Dembovski – tema kindel soov oli minna hispaaniakeelsesse keskkonda. Ja seal ta nüüd on – Mehhikos. Karl on ennast ka kenasti sisse elanud, käib koolis ja osaleb aktiivselt koolivälises elus.
Ka Karli tegemisi saab jälgida blogi vahendusel: http://ahuevoquepedo.blogspot.mx/

Soovime neile edu kodust kaugel vastupidamiseks ja ootame kevadel koju tagasi. Siis juba tüki maad kogenumana, keeled suus ja maailm lahti!

03. september 2012

Lara Politt

Lara Politt

Lara Politt – meie klubi võõrustab sel hooajal aastavahetusõpilast Saksamaalt, Kölnist. Lara saabus Eestisse augusti keskpaigas ja hakkab koolis käima MHG-s. Esimene pere, kes teda vastu võtab, on Toomas Noorema pere. Sealse peretütrega saadakse koos ka esimesed sõbrad eestist leitud ja kooliteegi selgeks. Edu talle!

Lara blogi aadress: http://blog.ausgetauscht.de/laraeestis/

Lara pildiblogi: http://blog.ausgetauscht.de/laraeestis/photos-piltid/

27.mai 2009

Vahetusaasta sai läbi ja Mariandrea sõitis koju Mehhikosse. Tüdruku kinnitusel oli Eestis veedetud aasta tema jaoks väga tulemuslik ning siit saadud kogemused, mälestused ja sõprussudemed jäävad teda saatma elu lõpuni. Samuti siinne uskumatult mitmekesine ja ilus loodus, elu esimesed talv ja lumi, esimene külmetushaigus, täielikult teistsugune kultuuriruum, mitmed reisid lähiriikidesse ja muidugi ka kodust eemal iseseisvalt elatud esimene aasta. Kõike see kokku lihtsalt ongi väga võimas elamus.

Mariandrea lisas ka, et Eesti kasvas siin oldud ajaga nii sügavale tema südamesse, et ta tuleb siia kindlasti veel. Samuti tänas ta südamest kõiki, kes tema siinolemisele kaasa aitasid ja meeldejäävaks tegid.

Edu talle kõrgkooli sisseastumiseksamitel ja õnnelikku tulevikku.

8. jaan. 2009

Mariandrea kolis oma teise vahetusperesse. Loomulikult kaasnesid sellega lahkumispisarad ja mehhiko tüdrukutele iseloomulikud ülevoolavad emotsioonid. Samuti uue kodu ja pere rõõmud-mured. Esimene nädal näitab igaljuhul, et Mariandrea on tubli tüdruk ja uues peres kohanemine on läinud kiirelt ja sujuvalt ning ka uue pere jaoks on 4-as laps kiirelt omaks võetud.

15. dets. 2008

Vahepeal on Mariandrea läbinud intensiivkeelekursuse Tartu Ülikooli juures ning tema arusaamine ja väljendusoskus eesti keeles on juba üsna rahuldaval tasemel. Üldistavalt tundub, et kõige raskem on täpitähtede hääldamine ning käänete paljusus, kergete killast pole ka väldetest aru saamine, rõhuasetused sõnadel ning lausete moodustamine sõnade õige järjekorraga. Aga olgem ausad, tihti on meil endilgi nende asjadega probleeme. Igatages on Mariandrea endiselt tahtmist täis ja loodetavasti kevadel on tema edusammud jällegi märgatavalt suuremad.

22. aug. 2008

Augusti keskel saabus Eestisse meie teise aastavahetusprogrammi osaline – Mehhiko tüdruk Mariandrea Enriquez Estrada.

Külalise esimesed muljed Eestist on väga positiivsed. Väga meeldib talle meie rohelusest pakatav loodus (Mehhikos on rohelisega kitsas) ja inimesed on ka vastupidiselt eelinfole hoopis rõõmsameelsed ja avatud.

Mariandrea hakkab käima Tartu Descartes’i Lütseumi lõpuklassis ja suur eesmärk on aasta lõpuks iseseisvalt eestikeelse suhtlemisega hakkama saada.

Jõudu talle!